Podporuje mojeID

Rychlý kontakt

SVSPRAHA.CZ
Pod Nouzovem 21
Praha 9 - Kbely
tel: 776 339 536
info@svspraha.cz
Osobní odběr :
Po - Ne : pouze po předchozí domluvě !

»
Xenony / Bixenony

umožňují lepší vidění v noci a mají pro člověka mnohem příjemnější světlo než obyčejné žárovky, oproti nim nabízejí velkou řadu výhod. Jízda s xenony je bezpečnější a pohodlnější. Kvalita xenonových světel se přibližuje dennímu světlu, proto je řidič mnohem méně unavený než při jízdě se standardními halogenovými žárovkami.


Xenony osvětlují silnici do větší šířky a jasněji, protože mají xenonová světla světla větší světelný výkon. Překážky, které se na silnici mohou vyskytnout jsou tedy jasně čitelnější a výraznější. Řidiči, kteří zažili přechod z automobilu vybavených halogeny na automobil vybavený xenony vědí jak výrazný rozdíl, co se týče komfortu noční jízdy, xenonová světla přináší. Již zmíněnou výhodou, kterou xenony nepopíratelně mají, oproti stále nejvíce rozšířeným halogenům, je perfektně osvícená silnice i okolí.

Bixenonová světla

Bixenonová výbojka je osazena paticí shodnou se žárovkou H4, H13, HB5 9007 a má možnost přepínání světelného toku na potkávací i dálková světla, tak jak je tomu u žárovek. Vlivem elektromagnetického napětí dojde ke vtažení výbojky dovnitř patice a tím posunutí ohniska.

Xenonová výbojka

Xenonová výbojka je zdrojem silného světla o velkém světelném toku. Její využití je omezeno vysokým vnitřním přetlakem za provozu s možností exploze. Používá se tam, kde je možno okolí chránit dostatečně pevnou lampovou skříní.

Pozor na plagiáty

Na českém trhu lze jednoduše zakoupit levné soupravy xenonových světel, které postrádají homologaci. Jsou určeny k samostatné montáži do tradičních reflektorů, konkrétně na místo po původních žárovkách uvnitř reflektorů. Tyto sady přinášejí hned několik úskalí: jednak zásah do samotné stavby stávajícího reflektoru znehodnocuje jeho tovární homologaci a jednak má takováto montáž vliv na bezpečnost silničního provozu, poněvadž dochází k extrémnímu oslňování protijedoucích řidičů.

H.I.D. Xenon

H.I.D - High Intensity Dishagre lamps = vysoce intenzívní výbojkové světelné zdroje. Elektrickým výbojem vzniká intenzívní světlo xenonů, výboj hoří mezi dvěmi elektrodami xenonové výbojky pod vysokým tlakem ve směsi vzácných plynů, par halogenidů a kovů. Tyto xenonové výbojky vyžadují extrémně přesnou výrobu a mají vysoké nároky na kvalitu zpracování.

Výhody xenonů

Především poskytují daleko vyšší svítivost a přirozenější teplotu světla, která je podobná dennímu. Více světla = lepší viditelnost a tak můžete včas reagovat na nenadálé situace na vozovce. Odebírají méně proudu - běžně používané xenony mají spotřebu 35W (halogen 55W). Životnost xenonové výbojky je několikrát vyšší než u halogenové žárovky. Sice se ozývají hlasy, že xenony negativně ovlivňují protijedoucí řidiče, ale jde spíše o zvyk, svědomitost řidičů, výběru a správné instalace xenonů

Auto s halogeny / Auto s xenony

Viditelnost s halogeny / xenony

Teploty barev

Vyberte si z naší ponuky v e-shopu.

V nabídce máme velký výběr xenonů, náhradních dílů (výbojek, ballastů-traf).

S výběrem a správnou volbou Vám rádi pomůžeme, provedeme odbornou montáž.


 

Mzk1ZDBh