Podporuje mojeID

Rychlý kontakt

SVSPRAHA.CZ
Pod Nouzovem 21
Praha 9 - Kbely
tel: 776 339 536
info@svspraha.cz
Osobní odběr :
Po - Ne : pouze po předchozí domluvě !

» LED
LED

Led je dioda vyzařující světlo (LED). Je to vysoce efektivní výbojový světelný zdroj, který funguje na principu polovodičových destiček, které přetvářejí elektrický proud přímo na světlo.

Barevný odstíny LED diod

Větší počet LED diod je jednobarevných. Světlá barva závisí na vlnové délce. LED diody jsou vyráběné z různých polovodičů, které vysílají světlo v různých vlnových délkách. Vlnové délky LED diod jsou obvykle tyto: od 400 nanometrů (modrá), do 800 nanometrů (červená). Barvy běžně dostupných LED diod na trhu jsou - červené, oranžové, žluté, zelené, modré a bílé.

LED žárovka vs. klasická žárovka

LED žárovky jsou stále více užívané v mnoha různých aplikacích k tomu, aby vyměnily klasické žárovky. LED diody se používají v mnoha elektronických zařízení, například:ukazatele směru, mobilní telefony, kalkulačky, palubní desky v automobilech, nové tipy LCD displejů, sezóní výzdoba světel k Vánocům a mnoho dalších.V současné době jsou LED žárovky na takové úrovni, že se již dají použít za klasické žárovky. Ba naopak svetlo z LED diod neobsahuje škodlivé UV a IR záření.

Výhody LED světel ve srovnání s konvenčními žárovkami

Je několik jasných výhod, které mají LED žárovky, před klasickými žárovkami:

  • nízký příkon - úspora energie
  • dlouhá životnost - obvykle 50 000 - 100 000 hodin
  • většina nevyzařuje teplo
  • malá velikost
  • nízká hmotnost
  • rychlé přepínací časy
  • jednoduché použití

Výhody led žárovek

LED žárovky mají větší energetickou účinnost než klasické žárovky. Příkon populárních LED diod je od 30mW do 200 mW.
LED žárovky nám pomáhají spořit naše peníze i energii a to významným způsobem oproti klasickým žárovkám.
Průměrná životnost LED diod je udávána až 100 000 hodin. Kdežto klasická žárovka má maximálně 1 000 hodin.
LED žárovky při svícení generují studené světlo (LEDky generují velmi malé množství tepla), takže LED diody jsou mnohem bezpečnější než ekvivalentní klasické žárovky z hlediska nebezpečí vzniku požáru. LED diody nemají vlákna, která by se ohřívala při vyzařování světla podobně jako klasické žárovky.
LED diody jsou obvykle vyrobeny z pevných průhledn
ých plastové materiálů. Tyto LED diody jsou odolné více než klasické a fluorescenční žárovky, které jsou obvykle uzavřeny do skla.
LED diody mohou být napájeny buď střídavým nebo stejnosměrným napětím. Obvod, který řídí LED diody je mnohem jednodušší, než pro fluorescenční žárovky.

LED produkty, které jsou v současné době k dispozici pro zákazníky

Nejoblíbenější LED produkty, které jsou k dispozici na trhu jsou různé druhy světel, LED dekorace a v neposlední řadě právě i LED žárovky. Tyto produkty jsou ideální pro nahrazení konvenčních žárovkových i fluorescenčních osvětlení, protože když při srovnání tyto LED produkty dokáží ušetřit až 95% energie, mají mnohem delší pracovní dobu a s tím spojené nižší náklady na jejich údržbu, jsou více odolné, a bezpečnější, pokud jde o nebezpečí požáru a úrazu elektrickým proudem.

Vyberte si z naší ponuky v e-shopu.

V nabídce máme velký výběr LED diod, LED žárovek, LED neonů, světlometů s LED svícením a mnoho dalšího.

S výběrem a správnou volbou Vám rádi pomůžeme, provedeme odbornou montáž.

Fotogalerie provedených úprav

 

MDU2ZmFiM